Topes de Collantes

El RocioTopes de Collantes je hotelové městečko, které leží v centru pohoří Sierra del Escambray. Sierra del Escambray jsou to druhé největší hory na Kubě. Nejvyšší hora Pico San Juan má 1140m. Topes je výborným východiskem výprav k vodopádům.

Co tam?

  • Vyrazit na výlet po místních atrakcích na korbě vojenského náklaďáku.
  • Vodopády a laguny ke koupání:
    • Salto del Caburní (výlet na 3hod). Dobře přístupný vodopád. Začnete na parkovišti a za 45min sešplháte přes krásnou džungli dolů do údolí k vodopádu. 500m před vodopádem je krásná laguna ke koupání.
    • Parque Guanayara a vodopád El Rocio (výlet na 3hod + 1hod cesta tam). Čeká vás pozvolná cesta podél říčky plné jezírek vhodných ke kopání. Na konci je náherný vodopád velikán Rocio.
    • En Nicho. Další obrovský vodopád, který už je ale poměrně daleko od Topes de Collantes.
    • Další vodopády naleznete například na wikitravel/topes-de-collantes.

Jak se tam dostat?

Do Topes de Collantes se dostanete z Trinidadu (cca 25km). Za 30CUC vás tam taxík, který na vás bude celý den čekat a večer vás sveze zpátky do Trinidadu.

Pozor, silnice v horách jsou sice krásné a malebné, ale také docela nabezpečné. Moped z půjčovny by kopečky buď nevyjel a nebo by se rychle rozbil. U obyčejného auta riskujete, že si prorazíte vanu s olejem (jako se nám to přihodilo v zážitku s bandity). Doporučujeme využít místních vojenských náklaďáků a nebo si pronajmout jeep.

Fotogalerie z Topes de Collantes

© 2018 Průvodce po Kubě - píší nezávislí cestovatelé Andrey Bachtíková a Jakub Černý
Kontakt: kuba@sedumroseum.cz