Last minute Kuba – dovolená levně

Dovolená na Kubě je snem většiny Čechů. Není to jen Karibik, moře, pláž, palmy … řada z nás tam chce jet za kulturou, za kubánskou hudbou či salsou, za levným rumem a doutníky … a nebo se jen podívat, jak vypadal komunismus. Dovolená na Kubě rozhodně stojí za to. Můžete si pořídit poznávací zájezd a nebo jen pobytový a na výlety vyrazit sami. Na tomto webu se dočtete, jak to na Kubě chodí.

Varadero nebo Havana?

Nejčastěji se létá do Varadéra. Varadéro je poloostrov s nádhernou pláží a je přímo obsypán řadou hotelů, restaurací a zábavných podniků.Pokud si chcete užít hlavně moře, palmy, písečnou pláž a luxusní hotely, tak je to skoro jediné místo na Kubě, kde vám to splní na 100%. Hotely ve Varadero jsou navíc o něco levnější než v Havaně.

Pokud vás více zajímá kubánská kultura, muzea a nakupování. Tak jeďte do Havany. Řada hotelů nemá tak hezkou pláž, jako ve Varaderu (pokud vůbec má pláž), ale Stará Havana vám to určitě vynahradí. A nebojte se, že po týdnu nebudete mít co dělat? V Havaně je toho tolik, že budete rádi, když během týdne stihnete všechno navštívit.

Pokud chcete poznat opravdovou Kubu, tak nejezděte do žádného velkého hotelu, ale cestujte sami. Přečtěte si možnosti dopravy a ubytování na výletech.

Jak se dostat na Kubu do báječného hotelu za skvělou cenu? Máte následující možnosti. Záleží, odkud chcete odlétat.

Dovolená – odlety z Prahy

Například moji rodiče  odlétají na dovolenou vždycky z Prahy, protože je to pohodlnější. Nemusíte jezdit autem do zahraničí. Jinak strávíte dost hodin na cestě, utratíte za benzín, za dálnice a pak ještě za parkování na letišti. Navíc se ani pořádně nevyspíte a dlouhý let na Kubu tomu nepřidá.

Velkou výhodou odletu z Prahy je ušetřený čas (zvláště když si vybíráte dovolenou v práci). Další výhodou je, že na vás bude i delegátka v hotelu mluvit česky. To se vám u zájezdů přes německou cestovní kancelář nepovede.

Nejlepší ceny zájezdů poskytuje

  • Invia.cz/kuba – vyhledávání zájezdů na Kubu za báječné ceny.

Dále se nabízí české klasiky

Dovolená – odlet z Německa (koupeno v Čechách)

Já jezdím na Kubu raději s německou cestovní kanceláří, protože je to o něco levnější. Přesun do Německa mi nevadí.

Nezapomeňte ale spočítat celkové náklady. Cesta do Mnichova či Berlína trvá autem sice jen 3.5 hodiny, ale je to 370 kilometrů po dálnici. Na dálnici auto žere více benzínu než běžně a tak vás cesta tam a zpět vyjde na 1800Kč. K tomu ještě přidejte minimálně 500–1000Kč za parkování na letišti.

Dobré zkušenosti mám s cestovkou

Dále se nabízí:

  • AirStop.cz/kuba
  • a řada dalších. Zkuste vygooglovat „last minute kuba“ a můžete si vybrat.

Kuba z Německa (koupeno v Německu)

Pokud mluvíte německy (a nebo aspoň anglicky), tak si můžete koupit zájezd na Kubu přímo z Německa. Řadě z vás to ale poslouží jen pro srovnání cen. Ať se můžete přesvědčit, že od českých zprostředkovatelů dostanete podobné ceny. Klikněte na následující odkazy, ale nelekněte se, že se ozve „Willkommen im Urlaub“. (Můžete použít překladač google – napište do boxu URL stránky, kterou chcete přeložit)

U řady německých cestovek si můžete koupit i samotnou letenku. Přeci jen třeba na Kubu létá daleko více charterových letů než pravidelných linek. Proto jsou letenky přes cestovku levnější. Lety často zajišťuje letecká společnost AirBerlin, která takto obsluhuje všechny německé cestovky naráz – a ráda přibere kohokoliv dalšího. Vice na stránkách AirBerlin.

Poznámka: Fajnšmejkři si mohou koupit zájezd na Kubu z Holandska. Příliš mnoho Čechů toho nevyužívá, ale dají se tam zájezdy koupit ještě levněji než z Německa. Zkuste třeba Arke.nl.

Jde to levněji?

Láká vás moře, palmy, písečné pláže a nádherné západy slunce? Už se těšíte až tam budete, ale připadá vám to drahé? Chcete pořídit dovolenou ještě levněji, než kolik stojí last minute na Kubu? Potom si přečtěte proč nejezdit na dovolenou na Kubu.

 

© 2018 Průvodce po Kubě - píší nezávislí cestovatelé Andrey Bachtíková a Jakub Černý
Kontakt: kuba@sedumroseum.cz