Letenky

Letenka

Jak se nejlevněji dostat na Kubu? Možnosti jsou následující:

  • Samotná letenka z Prahy stojí mezi 25-30tis. Kč.
  • Balíček letenka+hotel od cestovní kanceláře.
    • České cestovní kanceláře jsou celkem drahé,  nabízí pouze kompletní balíčky (letenka + hotel). Proto doporučujeme koupit si zájezd přes německou cestovní kancelář. Je celá řada českých zprostředkovatelů, kteří vám zájezd zajistí. My jsme si zájezd koupily přes nacesty.cz.
    • Německý balíček (letenka+hotel) je cenově srovnatelný s cenou samotné letenky z Prahy. Cenově se vejdete do 25-30tis Kč. Získáte tak navíc hotel včetně all inclusive, který se stane výbornou základnou pro objevování Kuby. A kdo by si nechtěl užít hromadu dobrého jídla a kubánského rumu, co hrdlo ráčí.
  • Letenka od německé cestovky. Pokud chcete po Kubě jenom cestovat, tak je tu ještě jedna nejlevnější možnost a to koupit si přes německé cestovní kanceláře pouze letenku. Její cena je cca 15tis Kč. Pro více informací se podívejte na AirBerlin.com.

Poznámka: Pokud si chcete na dovolenou dovézt své vlastní kolo, tak je to možné a ani to není tak drahé. Pro bližší informace si prohlédněte stránky charterové společnosti, se kterou poletíte. Například AirBerlin to inzeruje za 25Eur.

Odlety z Mnichova

Odletů z Mnichova se nemusíte obávat. Mnichov je 3hod jízdy autem od Plzně. Letiště v Mnichově nabízí parkování přímo na letišti za 38Eur/týden. Ovšem pokud jste si koupili letenku, získáte ještě cca 50% slevu na parkovné. Díky tomu se týden parkování v Mnichově pohybuje kolem 500Kč/týden.

Zvážíte-li, že je to cena pro všechny osoby, co s vámi jedou na letiště autem, tak je to vzhledem k ceně zájezdu zanedbatelná částka.

V Mnichově si můžete vybrat z krytého parkoviště a parkoviště pod širým nebem. To pod širým nebem stojí zhruba polovinu než kryté parkoviště. Vše probíhá stejně, jako když parkujete v podzemních garážích v Praze. Po příjezdu si vyzvednete parkovací kartu, zaparkujete a hromadnou dopravou, která je zdarma, dojedete až k terminálu. Po příletu zpět do Mnichova dojedete letištním autobusem až k autu. Parkovací kartu vložíte do platebního terminálu, kterých je na parkovišti několik. Terminál vám zobrazí částku, kterou zaplatíte buď hotově a nebo kartou. Na zaplacenou parkovací kartu vás už závora pustí ven. Pak už jen tadá, hurá zpátky do Čech.

Ostatní letiště v okolí České republiky

Pokud odlétáte z jiného letiště, které je několik hodin jízdy od České republiky, tak se podívejte na hezky zpracované informace o letištích na webu cestovní kanceláře NaCesty.cz — jak se dostat na letiště, parkování a ceny, odbavení, přenocování na letišti. Mezi letiště v dojezdové vzdálenosti z České republiky patří:

Doba letu na Kubu

Doba přímého letu z Prahy na Kubu je cca 13,5hod. S mezi mezipřistáním to může být až 16-19hod. K tomu počítejte ještě 3hod cesty na letiště a dále 30 min transfer z letiště Varadero k hotelu.

Pokud byste chtěli letět z Německa, tak je to 3,5hod příjemné cesty po dálnici z Prahy do Mnichova a nebo z Prahy do Berlína (obě cesty trvají skoro stejně). Benzín na obě cesty vás vyjde na 1800Kč a parkování na letišti na dalších 500-1000Kč.

Počítejte s tím, že německé cestovky si běžně dopraví všechy cestující na jedno německé letiště a teprve odtamtud se letí velkým letadlem na Kubu. Například z Mnichova vás mohou vzít do Frankfurtu, tam se přidáte k ostatním a odtud teprve letíte do Varadera. Často máte aspoň jednu cestu s přestupem.

© 2018 Průvodce po Kubě - píší nezávislí cestovatelé Andrey Bachtíková a Jakub Černý
Kontakt: kuba@sedumroseum.cz