Proč sem nejezdit

Řada lidí jezdí na Kubu (nebo jinam do Karibiku), protože je to jedich sen. Exotika, krásné pláže, teplé moře,… několika týdenní pohoda v hotelu s all-inclusive. Podívejme se ale na dovolenou trochu ekonomicky. Tou důležitou otázkou je: Opustíte vůbec areál hotelu? Chcete poznat Kubu (ostrov, lidi, kulturu,..) a nebo si jen odpočinout a užít dovolenou u moře? Kdyby vás odvezli na úplně jinou pláž a namalovali vám pěknou kulisu Kuby, poznali byste to? Vadilo by vám to?

  • Pokud jste přijeli jen na dovolenou u moře, tak je možná zbytečné letět až na Kubu. Jednak vás čeká dlouhý let (10 hodin) a za druhé je to výrazně dražší, než destinace v okolí Středozemního moře, Kanárské ostrovy nebo Egypt. Ceny si porovnejte sami, ať je to aktuální, ale rozdíl bude v desítkách tisíc korun na osobu. Za ušetřené peníze si v jiné destinaci můžete koupit královský servis (a několik litrů kubáského rumu k tomu). Pokud vám jde o šnorchlování či potápění, tak stejně kvalitní korálové útesy najdete například v Egyptě.
  • Pokud jste přijeli za kubánskou kulturou a chcete procestovat ostrov, tak vám mohu říci, že to stojí za to. Pokud si chcete pouze splnit sen, že vstoupíte na kubánskou půdu osobně, tak vám to také přeji, ale je to drahá sranda.

Poznámka: Pokud jste chytli výhodnou cenu na dovolenou last minute, tak se podívejte na last minute nabídky do ostatních destinací. Možná vás také překvapí svojí cenou. Rovněž mohu doporučit nabídky německých cestovních kanceláří, které jsou obecně o dost levnější než ty české.

© 2018 Průvodce po Kubě - píší nezávislí cestovatelé Andrey Bachtíková a Jakub Černý
Kontakt: kuba@sedumroseum.cz