Zajímavosti o Kubě

Přehled zajímavostí Kuby. Aneb co možná netušíte a co byste ani nevěřili.

Aktuální politická situace

Aktuální politická situace

Fidel Castro předal po 52 letech svou roli prezidenta a lídra komunistické strany Kuby svému mladšímu bratru, Raulu Castrovi. Kongres zvolil Raula novým prezidentem Kuby. … více »

Jak cestovat po Kubě

Jak cestovat po Kubě

Nabídneme pár rad, jak cestovat po Kubě po svém. Jak na výlet levně. Jak cestovat jako baťůžkář. Vysvětlíme, jak se používá turistický průvodce (kniha). Co je na Kubě jinak? … více »

Návod na hotel all-inclusive

Návod na hotel all-inclusive

Možná si říkáte, že je zbytečné číst návod na použití hotelu all-inclusive. Sami jsme ale byli svědkem tolika nedorozumnění ostatních turistů, že jsme se rozhodli ho napsat. Přejeme každému čtenáři, aby naplno využil potenciál báječné dovolené a užil si jí se vším všudy. … více »

Havana Blues

Pokud máte rádi vyprávění obrazem, určitě se podívejte na film Havana Blues. Stojí za to. Přiblíží vám atmosféru havanských ulic a zákoutí a poodhalí náladu celé společnosti.  Ukazuje na příkladu dvou mladých hudebníků, že žít uvnitř zavřených hranic není žádná slast, a také jaké to je koketovat s myšlenkou emigrovat a opustit možná navždy svůj […] … více »

Tabák a výroba doutníků

Tabák a výroba doutníků

Kubánské doutníky patří mezi nejlepší na světě. Jsou pěkně drahé, a proto jsou výsadou pouze té bohatší vrstvy společnosti a běžných Kubánců. Podívejme se podrobněji na celý proces výroby doutníků. … více »

Chudoba a korupce

Myslíte si, že jsou Kubánci chudí? Bojíte se, že je to na Kubě nebezpečné? Stručně popíšeme situaci a na konkrétních příkladech si ukážeme, jak to na Kubě vypadá. … více »

Banditi z hor

Banditi z hor

Krátký příběh o tom, jak si Kubánci chtěli přivydělat na turistech a jak to nakonec dopadlo. Příběh se odehrál v Siera de Escambray, krásných horách pro bandity přímo stvořených. Byl dobrodružnější, než jsme si dovedli představit. … více »

© 2017 Průvodce po Kubě - píší nezávislí cestovatelé Andrey Bachtíková a Jakub Černý
Kontakt: kuba@sedumroseum.cz